SPRAWOZDANIE Z XXXV OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY PTSM „STĄD NASZ RÓD” 26 – 30.09.2018 r.

Organizatorem Zlotu był Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Impreza otrzymała patronat :

Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa  Zarządu Głównego PTSM.

W Zlocie uczestniczyły 62 osoby  –  uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych , opiekunowie i działacze PTSM, reprezentujący Koła PTSM .

Drużyny  oraz uczestnicy  otrzymali:

  • odznakę zlotową ,dyplom uczestnictwa ,materiały krajoznawcze
  • nagrody i puchary dla nagrodzonej w konkursie drużyny ( dla każdego uczestnika )
  • zwiedzanie Poznania – Brama Poznania i Ostrów Tumski, Stary Rynek
  • zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego
  • zwiedzanie Gniezna – Katedra z przewodnikiem, zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego
  • zwiedzanie i warsztaty muzealne na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
  • uczestnicy nocowali w schronisku młodzieżowym  w  Poznaniu, ul. Berwińskiego 2/3 ,otrzymali wyżywienie od kolacji ( 26.09.) do śniadania(30.09)

W czasie Zlotu rozegrano poniższe  konkursy zlotowe:

  • Konkurs – prezentacja multimedialna „Kobiety w dynastii Piastów”
  • Niezwykła fotka –konkurs na najciekawsze zdjęcie ze zlotu,
  • Z muzyką raźniej – konkurs piosenki turystycznej,
  • Gra terenowa – zgadywanka dla całej drużyny,
  • Konkurs krajoznawczy – etap pisemny i finał ustny
  • Konkurs indywidualny gra miejska Choć/dź zobacz .

PROGRAM  XXXV  ZLOTU MŁODZIEŻY PTSM  „Stąd nasz ród „

ŚRODA  26.09.2018

przyjazdy uczestników, zakwaterowanie w schronisku

CZWARTEK 27.09.2018

  • zwiedzanie – Brama Poznania, Ostrów Tumski, Katedra, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne, zabawa terenowa
  • odpoczynek na Wartofrajdzie, słodki poczęstunek
  • d. zwiedzania Poznania (Stary Rynek, Fara, Ratusz), zabawa terenowa
  • konkursy; krajoznawczy – pisemny 2 osoby z drużyny, piosenki turystycznej i prezentacje multimedialne

PIĄTEK 28.09.2018

wycieczka autokarowa po Szlaku Piastowskim:

  • Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, lekcje muzealne na Ostrowie Lednickim,
    • Gniezno -zwiedzanie Katedry z przewodnikiem (Drzwi Gnieźnieńskie, taras widokowy)
    • gra terenowa Trakt Królewski z królikiem-przewodnikiem.
    • Muzeum Początków Państwa Polskiego, wystawa Zjazd Gnieźnieński

SOBOTA 29.09.2018

  • Wycieczka do miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim i 100- leciem odzyskania niepodległości , złożenie kwiatów pod tablicami na Hotelu Bazar, na płycie Pl. Wolności oraz przy tablicy pamiątkowej Fr. Ratajczaka i pod  pomnikiem  15 pułku Ułanów Wielkopolskich. zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego,d. zwiedzania , MTP i Park Wilsona
  • podsumowanie Zlotu, wręczenie nagród

NIEDZIELA  30.09.2018

wyjazdy uczestników

Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

W Zlocie uczestniczyły drużyny – Koła PTSM  :

Szkoła Podstawowa Nr 26    w Poznaniu                  woj.wielkopolskie

Szkoła Podstawowa  w    Czerniejewie                      woj.wielkopolskie
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju                        woj.lubelskie      / 2 drużyny /

Szkoła Podstawowa nr 3 Białej Podlaskiej               woj.lubelskie

Członkowie Koła PTSM  przy ZOW PTSM w Poznaniu

Gimnazjum w Czerniejewie                                          woj.wielkopolskie

Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Grodkowie                 woj.opolskie

Przy organizacji imprezy wspierali nas uczniowie  i nauczyciele z:
Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Poznaniu

WYNIKI KONKURSÓW ZLOTOWYCH :

KONKURS – PREZENTACJA   MULTIMEDIALNA      „KOBIETY W DYNASTII PIASTÓW”

I. Szkoła Podstawowa Nr 26 w Poznaniu
II. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie
II. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju   Drużyna 1
III . Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju   Drużyna 2
III.  Szkoła Podstawowa nr 3 Białej Podlaskiej         

KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ – Z MUZYKĄ RAŹNIEJ

I. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju   Drużyna 1
II. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie
II. Szkoła Podstawowa Nr 26 w Poznaniu
III.  Szkoła Podstawowa nr 3 w  Białej Podlaskiej
III. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju Drużyna 2

KONKURS  KRAJOZNAWCZY – drużynowo

I. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
II. Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej
III. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie

KONKURS KRAJOZNAWCZY – indywidualnie

I. Benedykt Buczek Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
II. Anna Kwiatkowska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie
III. Jakub Rak Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
IV. Jakub Teodorczyk Szkoła Podstawowa nr 3 Białej Podlaskiej
V. Beniamin Gleń Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
VI. Julia Teodorczyk Szkoła Podstawowa nr 3 Białej Podlaskiej

GRA TERENOWA DLA CAŁEJ DRUŻYNY

I. Szkoła Podstawowa Nr 26 w Poznaniu
II. Szkoła Podstawowa nr 3 Białej Podlaskiej
II. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju  
III. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie
IV. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
V . Szkoła Podstawowa  w Czerniejewie

KONKURS NA ZDJĘCIE ZE ZLOTU „ NIEZWYKŁA FOTKA”

I. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju   Drużyna 2
II. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grodkowie
III.  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju   Drużyna 1
IV. Szkoła Podstawowa Nr 26 w Poznaniu
IV. Szkoła Podstawowa nr 3  w Białej Podlaskiej
V. Szkoła Podstawowa w Czerniejewie

Wszystkim uczestnikom Zlotu dziękujemy za znakomite przygotowanie do konkursów, uśmiech nawet wtedy gdy padał deszcz i niespożyte siły do zwiedzania terenów „ Skąd nasz ród”.

  • fotografie wykonane przez uczestników Zlotu na konkurs – Niezwykła fotka
2018-10-29T13:14:50+00:00 29 października 2018|