19 maja w Siedlcu rozegrano zawody pod nazwa Pustynna Ośmiornica. W dwóch konkurencjach nordic walking i bieg przełajowy padł rekord uczestników wystąpiło prawie 200 zawodników. Organizatorem zawodów był klub Kabex Podkowa. Współorganizatorami byli SOKiS Janów i Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Zawodników i gości przywitał i dał sygnał do startu Wójt Gminy Edward Moskalik.

W rywalizacji nordic walking wśród kobiet wygrała Angelika Pietrzyk, a trzecie miejsce zajęła Nadia Mizgała. Klasyfikacje open mężczyzn wygrał Łukasz Dors, przed Karolem Stillerem i Kacprem Mizgałom. W rywalizacji biegaczek wygrała Daria Kobiela, a druga była Agnieszka Sosnowska.

W kategoriach nasi zawodnicy stawali na podium.

I miejsca: Natalia Kolek, Irena Pękala, Julia Treścińska, Jakub Sobucki, Wiktor Pękala, Wiktor Wojcik, Dariusz Bińczyk i Mariusz Reczulski.

II miejsca: Michalina Kita, Michał Kania, Justyna Treścińska, Miłosz Kita, Patryk Kołek.

III miejsca: Filip Tomzik, Agnieszka Bal, Jakub Wojdyła, Kinga Stępień.

W specjalnej kategorii poświęconej twórczyni zawodów Dorocie Szmagier na podium stanęli Nel Mizgała, Anna Pękala i Kamil Strzelczyk. Tradycyjnie gościem honorowym był pan Adam Korczyński. Zwycięzców nagradzali Monika Kosielak – dyrektor zawodów i radna powiatu częstochowskiego, Anna Tarczyńska dyrektor SOKiS w Janowie i radny Henryk Srokosz.

Za bezpieczeństwo imprezy odpowiadały OSP Janów i OSP Mstów za co organizator imprezy składa podziękowanie.

Tekst i zdjęcia: Kabex LKS Podkowa Janów

Galeria