Rajdy piesze letnią porą zawsze są atrakcyjne. Oddział Łużycki w Lubaniu od wielu lat organizuje piesze wędrówki na przywitanie lata. W tym roku rajd z cyklu „TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA” pod nazwą „LATO NAD KWISĄ” za nami.

Wędrowaliśmy na trasie 15 km z Leśnej do Lubania przez Smolnik, Szyszkową, Kościelnik i Jałowiec do Lubania lub na trasie 10 km z Kościelnika Średniego również przez Szyszkową, Kościelnik i Jałowiec do Lubania. Pogoda bardzo sprzyjała wędrówce. Punkty kontrolne znajdowały się przy boisku sportowym w Kościelniku, przy placu zabaw w Jałowcu i w Motelu EUREKA w Jałowcu a meta w Lubaniu w Rynku przy Restauracji Ratuszowa.

W rajdzie uczestniczyło 84 turystów w wieku od 6 do 86 lat a wiec wędrowały przynajmniej cztery pokolenia turystów głównie z Powiatu Lubańskiego. Były okolicznościowe plakietki rajdowe, były imienne dyplomy uczestnictwa, słodycze i ciepły posiłek na macie rajdu.

Projekt wspierał finansowo Urząd Miasta Lubań a realizował perfekcyjnie jak zawsze Zarząd Oddziału Łużyckiego w Lubaniu.